Santral Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Santral Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Her kurum ve işletmenin kendine özgü iletişim ihtiyaçları bulnmaktadır. Günümüzde telefon santrali konuşmanında ötesine geçmiş ve tümleşik bir yapıya dönüşmüştür. İnsanlar artık telefonlarını bir bilgisayar gibi kullanmakta ve mekandan bağımsız olarak dünyanın her yerinde telefon santralinin bir abonesi gibi kullanılabilmektedir. İletişim sistemlerinin geçirmiş olduğu evrimler sonucu telefon santral sistemleri firmaların beklentilerinin de çok ötesine geçmiş  bulunmaktadır. Telefon santral sistemlerinde önemli olan kriterler titizlikle değerlendirildiğinde ileride karşınıza çıkacak gizli iletişim maliyetlerini ortadan kaldırmış olursunuz.

1 - Telefon santrali seçerken ilk önceliğimiz sistem kapasitesine karar vermekle başlar. Alacağımız sistemin dış hat kapasitesi ve iç hat kapasitesi hesaplanmalı, ileriye dönük ne kadar büyüye bileceği de düşünülerek sisteme karar verilmelidir. Küçük kapasiteli ve ileriye dönük büyüme şansı olmayan sistemler, ileriki zamanda doğacak ihtiyaçlarda ilave bir masraf oluşturabilmekte ve daha büyük yeni bir santral alma ihtiyacı doğurabilmektedir.

2-  Sistemde dijital karşılama ( robot operatör sistemi ) varmı, Robot operatör sistemleri dışarıdan gelen çağrıları dijital olarak karşılamakta ve istenilen birime hızlıca erişimi sağlamaktadır. Günümüzde bir çok telefon santralinde tek bir karşılama özelliği entegre yada donanımsal olarak bulunmaktadır fakat, birden fazla firmaya farklı mesajlar okuyabiliyormu ve bu mesajlarda alt menüler açabiliyormu araştırılmalıdır. Robot operatör sistemlerinde önemli olan bir diğer husus robot operatörün kanal sayısıdır. sistem kaç kanalsa eş zamanlı olarak gelen o kadar çağrıya karşılama yapabilmektedir. 

3- Almayı planladığınız sistemin IP tabanlı olması ileride ihtiyaç duyacağınız bir çok iletişim  çözümünüde beraberinde getirmektedir. Sistem ıp tabalı ise birden fazla şube santralini VOİP yaparak tek bir sistemmiş gibi kullana bilirsiniz, diğer şubelerinizi dahili gibi arar ve gelen çağrılarınızı diğer şubelerinize kolaylıkla aktarabilirsiniz. IP sistemler sayesinde mekandan bağımsız olarak cep telefonlarınızı ofisin bir dahilisiymiş gibi dışarıdada kullanabilirsiniz. Dış hatlarınızı türk telekom dışında diğer alternatif operatörlerden ıp olarak kullanıp arama maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Diğer şubelerinizde ıp santral olmadığı durumlarda şubelere ıp telefon makinası takarak tüm şubelerle yine dahili görüşmeler yapabilir ve şubelerinizin durum bilgisini anlık olarak izleyebilirsiniz.

 

Etkin İletişim Çözümleri Ankara, ip Telefon Santral Servisi Çağrı Merkezi Numarası : 0 312 417 66 86